Lemmik Postitused

Toimetaja Valik - 2024

Uus nimi: olümpiavõitja Julia Lipnitskaya

Pealkirja "Uus nimi" all Kord nädalas räägime paljulubavatest uustulnukatest - muusikutest, lavastajatest, kunstnikest ja teistest loomingulistest inimestest. See tähendab, et igaüks, kelle nimi on järjest enam ilmunud ajakirjade lehekülgedel, sotsiaalsete võrgustike lindil ja meie vestlustel ning kes on selgelt suure edu lävel. Täna räägime juveliirlasest Julia Lipnitskayast, kes sai eelmisel nädalal talisolümpiamängude ajaloos noorim meister ning jaanuaris võitis Euroopa meistrivõistlused.

Enne Euroopa meistrivõistlust ei olnud üldsusele teada 15-aastase sportlase nimi, kuigi väike lojaalsete uisutamise fännide armee juhtis Lipnitskaja tähelepanu 2011./2012. Aasta hooajal, kui joonis uisutaja jõudis vanuseni, mis võimaldas tal võistelda rahvusvahelistel võistlustel. Juuniori Grand Prixi esimesel etapil võitis Julia esimese koha ja võitis seejärel junior Grand Prix kulla ja World Junior Championships. Edasine hooaja oli edukas, võitu ja auhindu nii täiskasvanute kui ka nooremate võistluste puhul. Lipnitskaja räägiti tõsiselt uisutamise maailmas, kuid see ei olnud kaugeltki suurest maailmast kuulus. Esimest korda hakkas interneti avalikkus noorte talentide vastu huvi tundma alles 2013. aasta oktoobris ja põhjuseks ei olnud Lipnitskaja võidu Skate Canada etapis, vaid skandaalne foto vene tricoloriga, milles nad leidsid kuulsa autotootja reklaami. Müra ja unustatud - seni.

Julia Lipnitskaya tõusis uisudes 4-aastaselt. Näitleja uuris Daniela ema, isa lahkus perekonnast enne lapse sündi. Ema ja juhtis tüdruku uisutamist; et koolitajate sõnul oli ta juba väga noores eas koolituse eest äärmiselt vastutav. 2009. aasta alguses, kui sai selgeks, et kõik võimalused Jekaterinburgis olid ammendatud, jättis ema ja tema tütar kõik ja läksid Moskvasse - praktiliselt kuhugi. Pealinnas võttis tüdruk oma rühma treeneri Eteri Tutberidze - just nii moodustas tõeline meeskond: sportlane, ema ja treener. See lugu on mõnevõrra sarnane Jevgeni Plushenko silmapaistva uisutaja lugu: sama spurt provintsi linnast ühele Venemaa pealinnast, tema treener, fantastiline talent, tõhusus ja uskumine edusse. On sümboolne, et Lipnitskaja ja Plushenko võitsid oma esimese kuldse võistluse võistlustel Sotši olümpiamängudel - 15-aastase debüüdi ja 31-aastase veterani, kes oma sünni ajaks oli juba maailma ja Euroopa meistrivõistluste auhinna võitja.

Kuid 2009. aastal oli see veel kaugel, aastatepikkune koolitus, kõva raviskeem, toitumine ja regulaarne töö. Tõeline edu ja tunnustamine jõudis 2014. aasta jaanuaris Euroopa meistrivõistlustel näitajale: Lipnitskaya võitis oma esimesel kontinentaalsel meistrivõistlusel kulla, teenides kogu ajaloo kogu teise tulemuse - 209,72 (rekord kuulub Korea ime-tüdrukule Yu-Kim). Ja kõik see kolossaalse surve tingimustes - Venemaa kuni viimase ajani ei nimetanud kahe sportlase nime, kes saavad Sotši olümpiapileti, kõik otsustati täpselt Euroopa meistrivõistlustel.

Kõne Lipnitskoy olümpiamängudel koheselt hajus interneti gifidel. Eksperdid, asjatundjad ja inimesed, kes pole kaugeltki iluuisutamisest, on imetlenud uisutaja hämmastavat paindlikkust koos rahuga, millega Vene produts vastab kõige keerulisematele elementidele. See ei ole üllatav - 15-aastane tüdruk, kellel oli suur varu, võitis oma konkurentidest USAst ja Kanadast, tõi oma meeskonna kasti maksimaalse arvu punkte (20) ja sai taliolümpiamängude noorimaks meistriks. Lipnitskajat nimetatakse "rütmiliseks treenijaks jääl" ja võrreldakse teise lasterõivaga - Ameerika koos konsonantse perekonnanimega Lipinski, kes ka 15aastaselt sensatsiooniliselt sai olümpiavõitjaks Nagano mängudes.

Isikliku konkurentsi ees. Nende ettevalmistamiseks on Julia Moskvas, eemal hüpoteegist ja lähemal oma emakeelele. Suuremate singlite olümpiamängude turniir algab 19. veebruaril ja on juba täiesti selge, et Lipnitskaya on kulla tõsine kandidaat. Igatahes on võidusõitja meeskonna turniiri esimese võitja nimi juba olümpiaajalugu. Kuldtähtedega.